Prostsze rozliczanie pracy sprzętu

Ocena: 0
1842

Firmy budowlane mają do dyspozycji innowacyjny program CoMoTel pozwalający na rozliczanie elementów szalunków i rusztowań oraz maszyn budowlanych. W praktyce wdrożenie programu firmy Ulisses oznacza radykalne zmniejszenie pracochłonności, porządek oraz ułatwione, bieżące zarządzanie. Program umożliwia rozliczenie elementów na budowach w 3 minuty.
 

Dzięki temu programowi można jednocześnie kontrolować ilo-ściowo i wartościowo każdą budowę, zaplanować potrzeby i zarezerwować elementy na przyszłe projekty, precyzyjnie naliczać należności za przekazane elementy, fakturować poprawnie dostawców i na bieżąco monitorować wykorzystanie poszczególnych grup elementów, sprzętu.

Cechą dodatnią programu CoMoTel jest przyjazny dla użytkownika interfejs i łatwość obsługi. Z doświadczenia firmy Ulisses przy wdrażaniu programu CoMoTel wynika, że jest on zrozumiały i prosty w obsłudze, a po 2-3 tygodniach pracy użytkownicy wykorzystują większość jego funkcji.

Trzeba pamiętać, że w dzisiejszych czasach innowacje stają się siłą napędową rozwoju przedsiębiorczości, jak również całej gospodarki. Przedsiębiorstwa dzięki wdrażaniu nowych rozwiązań, umacniają swoją pozycję dzięki temu, że ich oferta staje się bardziej atrakcyjna w ocenie klientów. Oferowanie niepowtarzalnych, zaawansowanych technologicznie produktów i usług, stosowanie jedynych w swoim rodzaju, trudnych do skopiowania rozwiązań organizacyjnych, przyczynia się do wykreowania w oczach potencjalnych użytkowników wizerunku przedsiębiorstwa wyjątkowego i niepowtarzalnego. Zastosowanie przez przedsiębiorstwa programu CoMoTel pozwala na wzrost bezpieczeństwa finansowego realizowanych projektów, większą przejrzystość wszystkich działań, możliwość podejmowania czynności korygujących, lepszą współpracę z podwykonawcami, a także efektywniejszą komunikację z pracownikami.

Rys. Ulisses

Rosnąca konkurencja na rynku usług budowlanych sprawia, iż realną szansą przetrwania mają na nim jedynie firmy zarządzające najsprawniej. Powszechnie uważa się, iż jednym ze skuteczniejszych sposobów pozwalających na poprawę własnej konkurencyjności jest możliwie najpełniejsza informatyzacja procesów biznesowych. Problem jednak w tym, że większości firm budowlanych nie stać na aplikowanie sobie bardziej złożonych i dość kosztownych rozwiązań, gdyż zazwyczaj ich pierwotna funkcjonalność nijak się ma do potrzeb tej akurat branży, a to z kolei oznacza, iż całe przedsięwzięcie może być obarczone znacznym ryzykiem inwestycyjnym. W związku tym, firma Ulisses, która od kilkunastu lat projektuje, instaluje i wdraża programy komputerowe do zarządzania, postanowiła stworzyć produkt skierowany do branży budowlanej, w zakresie wynajmu i serwisu: maszyn i sprzętu budowlanego, rusztowań, podestów, wózków widłowych, dźwigów, kontenerów, pojemników, itp. Jednocześnie za nieduże pieniądze można dostać precyzyjnie działające narzędzie rozliczające każdą konstrukcję (szalunki, rusztowania), wykorzystanie sprzętu na budowach. Mocną stroną programu jest także raportowanie Crystal Reports. Kilkaset raportów jest efektem 6 lat rozwijania i ulepszania programu.

Cechą programu CoMoTel jest możliwość jego przystosowania tak, aby użytkownik posiadał program całkowicie odpowiadający specyfice jego działalności. Dlatego też zawartość wprowadzanych danych czy choćby układ okien może ulec zmianie zgodnie z życzeniem użytkownika. Ponadto istnieje możliwość dokonywania zmian przez samego użytkownika, przez co ma on dostęp do programu dopasowanego do jego potrzeb. Powyższe modyfikacje świadczą o elastyczności programu.

Rys. Ulisses

Licencja na program CoMoTel jest bezterminowa, niemniej co kilka miesięcy są dostępne nowe wersje. Zawierają ulepszenia, zmiany i nowinki będące wynikiem konsultacji z użytkownikami. W programie wprowadzono innowacyjne rozwiązania umożliwiające nie tylko bieżące zarządzanie, ale także planowanie. Przykładem są Grafiki, Terminarze, Przypominacze.
 
Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 4 (13) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy