Wszechstronne narzędzie do konstrukcji betonowych

Ocena: 0
394

Wykorzystanie oprogramowania Tekla Structures BIM jest najefektywniejszym, dostępnym na rynku sposobem projektowania, detalowania i zarządzania budową konstrukcji betonowych. Kompletnym rozwiązaniem dla struktur betonowych montowanych z prefabrykatów i elementów zbrojonych na budowie jest moduł Precast Concrete Detailing.

Bogata biblioteka połączeń i automatycznych zbrojeń elementów
Rys. Construsoft


Modelowanie 3D, w najnowszej, 16 wersji Tekla Structures jest łatwe i przystępne dla użytkownika. Sprzyja temu całkowicie polski interfejs oraz dostosowane, polskie środowisko. Złożoność konstrukcji nie jest już przeszkodą w pracy. Unikalny, w porównaniu do innych programów, sposób zapisu danych pozwala modelować skomplikowane konstrukcje betonowe nawet przez kilka osób jednocześnie (tryb wielu użytkowników).

Tworzenie modelu polega na pracy z elementami, które znajdą się w rzeczywistej konstrukcji. Tekla pozwala na ręczne dodawanie prętów zbrojeniowych do elementów, jednak szybszą i wygodniejszą metodą jest wykorzystanie bogatej bazy komponentów. Znajdują się w niej m.in. rozwiązania pozwalające na automatyczne zbrojenie nawet skomplikowanych profili, różnego rodzaju połączenia czy gotowe konstrukcje jak schody czy szyby wind.

Program automatycznie generuje rysunki i raporty w każdej fazie trwania procesu modelowania. Z TS można stworzyć wszystko – od rysunków zestawieniowych przez rysunki szalunkowe do nieograniczonych raportów materiałowych. Program pozwala na łatwy dostęp do informacji o zbrojeniach, można np. szybko stworzyć raport ukazujący plan gięcia prętów. Zmiany w modelu są automatycznie uwzględniane w rysunkach i raportach co pozwala zaoszczędzić czas oraz uniknąć błędów.

Przystępny interfejs umożliwia łatwiejszą pracę w środowisku 3D niż 2D
Rys. Construsoft

Wykorzystanie Tekla Structures pozwala na łatwą wymianę danych z innymi systemami (AutoCAD, Revit, MicroStation, PDMS, PDS, Frameworks Plus, systemy ERP itd.). Wytworzony w Tekla model można również połączyć z samodzielnym oprogramowaniem do obliczeń statycznych (Robot, STAAD.Pro, Dlubal, RSTAB, SAP2000, GTStrudl, S-Frame, MidasIT), analizować go oraz dokonywać potrzebnych zmian. Te możliwości pozwalają efektywnie współpracować przy modelu konstruktorowi, projektantowi i inżynierowi.

Tekla jest również liderem na rynku programów do detalowania stali co przekłada się na łatwość w tworzeniu modeli wielomateriałowych. Bezbłędnie można połączyć konstrukcję betonową i stalową w jednym, zintegrowanym modelu.

Tekla Structures Precast Concrete Detailing jest efektywnym narzędziem, które wspomaga pracę od projektu koncepcyjnego przez całą drogę detalowania, konstrukcji i zarządzania budową. Pozwala urzeczywistnić realizację projektów i sprostać wymaganiom współczesnego rynku.

(Tomasz Olszewski Construsoft Sp. z o.o.)

Construsoft Sp. z o.o.
ul. Wilczak 16A
61-623 Poznań
tel./fax 61 826 00 71
info@construsoft.pl
www.construsoft.pl

Źródło: Informatyka w budownictwie, nr 2 (7) 2010

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Polecane firmy