Ekologia wpisana w projekt. Rockwool wprowadza nowe narzędzie dla projektantów

Ocena: 0
20013
Dostrzegając trendy związane ze zrównoważonym rozwojem w rodzimym budownictwie, Rockwool Polska udostępnia kolejne bezpłatne narzędzie dla projektantów. Generator Oświadczeń LEED® to program ułatwiający proces certyfikacji dla obiektów budowanych w amerykańskim standardzie LEED®.

Generator Oświadczeń LEED® Rockwool to narzędzie dla inwestorów, architektów bądź firm wykonawczych, które planują zgłosić projekt budowlany do międzynarodowego systemu certyfikacji LEED®. Program umożliwia sprawdzenie parametrów istotnych z punktu widzenia certyfikacji LEED®. Po wprowadzeniu danych dotyczących realizacji (nazwy i lokalizacji projektu, zastosowanych produktów) narzędzie tworzy dokument zawierający informacje nt. ilości materiałów pozyskanych z recyklingu, odległości budowy od miejsca wytworzenia produktu oraz miejsca pozyskania surowców do jego produkcji. Generowane w języku angielskim opracowania wysyłane są automatycznie na podany w formularzu adres mailowy lub można je pobrać bezpośrednio ze strony.

"Generator Oświadczeń LEED® to kolejne już narzędzie, jakie oddajemy w ręce projektantów. Wszystkie nasze programy obliczeniowe pomagają tworzyć takie budynki, które spełnią nie tylko minimalne wymagania techniczne. Pozwalają one zaprojektować obiekty optymalne - zarówno pod względem kosztów budowy i eksploatacji, jak i komfortu użytkowego oraz wpływu na środowisko naturalne" - wyjaśnia Piotr Pawlak z ROCKWOOL Polska.

Generator Oświadczeń LEED® dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej http://www.rockwool.pl/architekt/s/programy-obliczeniowe/leed

LEED®, czyli Leadership in Energy and Environmental Design to system certyfikacji, który powstał w 1998 roku z inicjatywy amerykańskiej organizacji Green Building Council. Jest to zbiór wytycznych tworzących system oceny budynków m.in. pod kątem wpływu na środowisko naturalne, wykorzystania surowców czy aspektów zdrowotnych.

Źródło i grafika: Rockwool
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy