Baza danych BIM firmy Viega do projektowania w cyfrowym modelu budowlanym

Ocena: 0
2119

Przyszłość budownictwa leży w technologiach  cyfrowych. Building Information Model (BIM) to narzędzie planistyczne, które łączy elementy projektu związane z różnymi branżami, w jednym wirtualnym modelu budynku. Baza danych BIM firmy Viega jest dostępna bezpłatnie na stronie: www.viega.com/BIM

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie już zintegrowany proces projektowania budynku, bez odpowiedniego oprogramowania planistycznego. Trend ten stał się jeszcze bardziej zauważalny dzięki upowszechnieniu cyfrowego modelu budowlanego BIM. Podstawowym warunkiem zastosowania tej technologii jest dostępność właściwie przygotowanej bazy produktowej.

Z myślą o przyszłości: cyfrowe dane produktowe Viega

Z jednej strony Viega dostarcza takie dane, zgodnie z VDI 3805. Te regulacje określają standard przechowywania wszystkich technicznych, biznesowych i geometrycznych informacji na temat produktów. Zgodnie z VDI 3805 dane produktowe Viega są skonfigurowane w taki sposób, by odpowiadały przyszłym standardom BIM określonym w ISO 16757. Celem ISO 16757 będzie internacjonalizacja standardów ustalonych w ramach VDI 3805 pod pojęciem "Struktury danych do elektronicznych katalogów produktowych dla usług budowlanych".

Z drugiej strony Viega oferuje również krajowe, parametryczne dane Autodesk Revit do planowania opartego na BIM. Ta baza danych także zawiera odpowiednie informacje produktowe, potrzebne do projektowania i przetargów.

Dane BIM - zawsze aktualne

Dane są zarządzane centralnie, dzięki czemu zawsze pozostają aktualne. Dzięki temu projektanci i handlowcy mają pewność, że podczas pracy korzystają z najnowszych informacji produktowych. Baza danych BIM firmy Viega jest dostępna bezpłatnie na stronie: www.viega.com/BIM

Źródło i zdjęcie: Viega

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy