Worldtrucker na smartfonie

Ocena: 0
13391
Volvo Trucks udostępniło specjalną aplikację dla użytkowników portalu Worldtrucker. Aplikacja ta, dostępna na smartfony iPhone i bazujące na systemie operacyjnym Android, umożliwia kierowcom samochodów ciężarowych komunikowanie się i wymianę doświadczeń z życia na drogach całego świata. Jako pierwsza, nową aplikację wypróbowała Lisa Kelly, znana z amerykańskiego serialu dokumentalnego „Na lodowym szlaku” i członkini społeczności Worldtrucker.

Volvo Trucks udostępniło aplikację dla użytkowników portalu Worldtrucker przeznaczoną na smartfony
Fot. Volvo


Aplikacja Worldtrucker została opracowana w celu ułatwienia ponad 20 tys. użytkowników portalu Worldtrucker, wzajemnej wymiany doświadczeń i wiedzy – zarówno w ramach grup lokalnych, jak i społeczności globalnej.

Jedną z funkcji aplikacji jest rejestrator GPS, umożliwiający kierowcom rejestrowanie śladów swoich tras i nanoszenie ich na mapę. Z kolei funkcja tzw. interesujących punktów, TIP (Trucker Interest Points), pozwala kierowcom na „meldowanie” się, komentowanie, ocenianie i wysyłanie zdjęć z określonych lokalizacji, a następnie dzielenie się tymi informacjami z kolegami po fachu. Dostępna jest również funkcja czatu, ułatwiająca wyszukiwanie i nawiązywanie kontaktu z kierowcami znajdującymi się w pobliżu.

Aplikacja, płynnie integrująca się ze stroną internetową Worldtrucker, została opracowana bezpośrednio we współpracy z kierowcami samochodów ciężarowych.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna do pobrania z Apple App i Google Play.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 1-2 (17) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy