Schneider Electric i NetApp: rewolucja infrastruktury chmury hybrydowej

Ocena: 0
284

W ramach współpracy, Schneider Electric i NetApp chcą zaoferować wstępnie zatwierdzone rozwiązanie Optimized Edge for NetApp HCI stworzone na podstawie infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) firmy NetApp. Produkt ten zaprojektowano z myślą o dużych przedsiębiorstwach, oddziałach zamiejscowych oraz małych i średnich firmach. Rozwiązanie Optimized Edge for NetApp HCI łączy infrastrukturę przetwarzania danych na obrzeżach sieci (edge computing) z otwartą i skalowalną wewnętrzną infrastrukturą chmury hybrydowej. W ten sposób rewolucjonizuje przestrzeń chmur prywatnych, oferując klientom przystępne rozwiązanie typu multi-cloud.

"Przedsiębiorstwa, chcąc dopasować się do potrzeb dzisiejszego cyfrowego świata, potrzebują infrastruktury obliczeniowej obsługującej rozwiązania Internetu Rzeczy, oferującej większą przepustowość, mniejsze opóźnienia i szczytową wydajność” - mówi Cezary Gutowski, Sales Support Manager - UPS w Schneider Electric "Schneider Electric i NetApp unowocześniają tradycyjne podejście do infrastruktury chmury hybrydowej, aby pomóc klientom zwiększyć sprawność działalności, zmniejszyć koszty i poprawić wydajność w obrębie całej firmy” - dodaje Jim Simonelli.

Nowy wymiar infrastruktury konwergentnej

Optimized Edge for NetApp HCI oferuje możliwości chmury hybrydowej działającej w skali całego przedsiębiorstwa, które wykraczają poza ograniczenia infrastruktury hiperkonwergentnej pierwszej generacji. W ten sposób pomaga firmom zwiększyć wydajność centrów danych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych. Dodatkowo umożliwia niezależne skalowanie zasobów obliczeniowych i magazynowych, co z kolei zapewnia skalowalność w oparciu o indywidualne wymagania biznesowe użytkowników końcowych, a nie ograniczenia architektury. Ponadto strukturę przechowywania w ramach Optimized Edge for NetApp HCI stworzono całkowicie od podstaw - tak, aby uniknąć problemów z dostępnością danych na poziomie lokalnym, porzucania zasobów i wzrostu kosztów zarządzania.

Istotną korzyścią rozwiązania zaproponowanego przez Schneider Electric i NetApp jest jego elastyczność - Optimized Edge for NetApp HCI może być stosowane przez wszystkie przedsiębiorstwa, niezależenie od wielkości. Obsługa jest stosunkowo prosta - użytkownicy mają możliwość podglądu danych na różnych urządzeniach i zyskują dostęp do nich z dowolnej publicznej, prywatnej lub hybrydowej chmury, co znacznie usprawnia zarządzanie danymi przechowywanymi wewnętrznie i zewnętrznie. Mimo, że obsługa rozwiązania jest stosunkowo prosta, ramach oferty zapewnione jest także wsparcie ekspertów, zdalne monitorowanie i pomoc w rozwiązywaniu problemów.

"Klienci potrzebują możliwości uproszczenia zarządzania infrastrukturą i przyspieszenia zastosowań na obrzeżach sieci, aby w pełni wykorzystać wartość swoich danych i hybrydowe rozwiązania typu multi-cloud, które zwiększą wydajność i obniżą koszty” - mówi Brett Roscoe, wiceprezes ds. zarządzania produktami w jednostce organizacyjnej odpowiedzialnej za infrastrukturę chmury w firmie NetApp. "Firmy NetApp i Schneider Electric wykorzystują wspólnie swoją specjalistyczną wiedzę technologiczną do stworzenia zoptymalizowanych rozwiązań wykraczających poza tradycyjne chmury hybrydowe, zapewniając przedsiębiorstwom nowe sposoby zyskania przewagi nad konkurencją” - podkreśla Brett Roscoe.

Źródło i zdjęcie: Schneider Electric

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy