Nowy kalkulator liniowych mostków cieplnych

Ocena: 0
1770

Nowy kalkulator liniowych mostków cieplnych od Schöck jest już dostępny! Dzięki rozwiązaniu wiodącego producenta łączników termoizolacyjnych możliwe jest profesjonalne obliczanie parametrów z zakresu fizyki budowli dla balkonów, attyk i balustrad.

Mostki termiczne powstają w miejscach, w których niewłaściwie wykonano ocieplenie połączeń elementów konstrukcyjnych, np. balkony. Wiosną 2019 roku firma Schöck wprowadziła nowy kalkulator do obliczania złożonych parametrów cieplnych, który dostępny jest pod adresem https://psi.schoeck.de/isokorb/.

Jeden program, wiele obliczeń

Nowy kalkulator firmy Schöck, w oparciu o analizę konstrukcji węzła balkonu lub ścianki attyki pod względem termicznym wyznacza współczynniki "Psi" oraz współczynnik temperaturowy fRsi Korzystający z niego architekci, inżynierowie czy fizycy budowli, po wprowadzeniu danych otrzymują wynik z parametrami charakteryzującymi mostek cieplny. Wyniki zawierają wszystkie istotne informacje, które pomogą w efektywnym projektowaniu. 

Jak obliczyć wartość "Psi" krok po kroku:

1. Wybieramy sposób łączenia balkonu ze stropem (bez lub z przesunięciem wysokości położenia płyty balkonu w stosunku do stropu).
2. Wybieramy typ konstrukcji ściany (monolityczna budowa ściany, ściana dwuwarstwowa lub trójwarstwowa).
3.  Wprowadzamy dane techniczne dotyczące rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych (ściany, stropu, płyty balkonowej).
4. Wybieramy odpowiedni element izolacji termicznej Isokorb (według kryteriów: nośność, klasa betonu elementów żelbetowych, ochrona przeciwpożarowa itp.).
5. Podajemy informacje dotyczące warunków brzegowych z zakresu fizyki budowli.

Kalkulator zawiera również dodatkowe pola informacyjne, określające podstawy projektowe i słownik terminów technicznych dotyczących budowy balkonów i fizyki budowli. Dla osób początkujących firma Schöck przygotowała krótki film instruktażowy, który wyjaśnia działanie oraz funkcje programu.

Zawsze na bieżąco i bez aktualizacji

Sercem nowego programu obliczeniowego jest potężny program symulacyjny opracowany we współpracy z Syscon i Sommer Informatik. Program może być używany online niezależnie od systemu operacyjnego na wszystkich urządzeniach końcowych, dzięki czemu użytkownik jest zawsze na bieżąco. Aktualizacje i pobieranie oprogramowania nie są już konieczne.

Źródło i zdjęcie: Schöck

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy