Innowacyjne rozwiązanie komunikacyjne

Ocena: 0
13910
Aplikacja MAN TeleMatics App otrzymała nagrodę iF Communication Design Award 2013 w kategorii „Mobile Application”. Jurorzy nagradzają w ten sposób produkty wyróżniające się wyjątkowo dobrym wzornictwem informacyjnym.

Aplikacja MAN TeleMatics App umożliwia m.in. otwieranie raportów, na podstawie których można analizować efektywność wykorzystania pojazdów znajdujących się w trasie
Fot. MAN


Aplikacja MAN TeleMatics App na iPhone i iPad dostarcza przedsiębiorcom transportowym wszystkich istotnych danych niezbędnych do efektywnego zarządzania całym parkiem pojazdów ciężarowych: w każdym momencie pozwala dokładnie zidentyfikować miejsce, w którym znajdują się poszczególne pojazdy, oraz wyznaczyć dostępne do realizacji kolejnych zleceń.

MAN TeleMatics jest także efektywnym narzędziem pozwalającym przedsiębiorcom na zmniejszenie zużycia paliwa – z każdego pojazdu przesyłane są dane dotyczące zużycia paliwa, pustych przebiegów, wykorzystania retardera i tempomatu, a także informacje o jeździe w optymalnym zakresie liczby obrotów silnika oraz o konsekwentnym korzystaniu z opcji hamowania silnikiem. Nowa aplikacja rozszerza system MAN TeleMatics o dostęp do kolejnej funkcji mobilnej. Dzięki niej użytkownik może w każdym momencie – także przebywając poza biurem – sprawdzić, czy pojazdy znajdują się w dobrym stanie technicznym oraz czy kierowcy prowadzą samochody w sposób pozwalający na niskie zużycie paliwa i materiałów ekspolatacyjnych. Osoba odpowiadająca za flotę pojazdów może więc identyfikować bieżące zapotrzebowanie na naprawy i przeglądy pojazdów oraz na szkolenia kierowców. Nowa aplikacja umożliwia także otwieranie raportów zawierających wykresy słupkowe, na podstawie których można analizować efektywność poszczególnych pojazdów znajdujących się w trasie.

MAN TeleMatics App posiada także funkcje do komunikacji: kierowca i dysponent mogą wysyłać maile bezpośrednio z aplikacji. W aplikacji iPhone App znajduje się ponadto funkcja telefonu, dzięki której kierowca jest dostępny bezpośrednio pod numerem komórkowym. W celu poznania wszystkich funkcji oferowanych w ramach aplikacji MAN TeleMatics App przygotowano specjalną wersję demo opartą na przykładowym parku pojazdów. Wersja demo jest dostępna bezpłatnie w App Store.

Tegorocznych laureatów zaprezentowano publiczności podczas uroczystości iF Design Awards Night zorganizowanej 22 lutego 2013 r. w ramach Munich Creative Business Week. Od pierwszej edycji w roku 2004 nagroda iF Communication Design Award należy do najważniejszych międzynarodowych konkursów. Stanowi swoistą markę identyfikowaną z produktami, które wspierają użytkownika dzięki wyjątkowo dobrze zaprojektowanemu systemowi komunikacji. Kryteriami przy ocenie konkretnych rozwiązań są na przykład: język grupy docelowej, treść, jakość aranżacji i aspekty ergonomiczne, ekonomiczność, wartość marki oraz innowacyjność.

Źródło: Informatyka w Budownictwie, nr 1-2 (17) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy