Grupa Atlas nagrodzona przez IBM za wdrożenie Social Business

Ocena: 0
411
Nagroda IBM za najbardziej kreatywne i innowacyjne wdrożenie Social Business w Polsce została przyznana Grupie ATLAS podczas "Akademii IBM Social Business 2015", która odbyła się w dniach 17-18 czerwca w Toruniu. W imieniu firmy nagrodę odebrał Prezes Zarządu, Henryk Siodmok.

Spotkanie poświęcone było najnowszym narzędziom służącym usprawnieniu działalności biznesowej w ramach prac grupowych, polegającym m.in. na stworzeniu platformy do wspólnego zarządzania projektami, komunikacji wewnętrznej, tworzenia baz wiedzy i korzystania z potencjału każdego działu w obrębie poszczególnych spółek tworzących grupę.

Wśród prelegentów wystąpili dwaj przedstawiciele Grupy Atlas:  Bogusław Święcicki - Dyrektor ds. Systemów Informacyjnych i Tomasz Sroczyński - Dyrektor ds. Jakości, którzy zaprezentowali w jaki sposób narzędzia IBM Notes oraz IBM Connections wspierają konsolidację Grupy ATLAS. Prowadzone przez nich działy - Pion Jakości i Pion Informatyki i Teletransmisji, były bezpośrednio zaangażowane w projekt wprowadzenia narzędzi w struktury Grupy.


W trakcie Akademii, organizatorzy - firma IBM , wręczyli nagrody przedsiębiorstwom i instytucjom, które w najbardziej efektywny sposób wdrożyły Social Business w Polsce. Grupa Atlas znalazła się wśród 11  wyróżnionych firm i instytucji obok takich laureatów jak m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej i Gospodarki, Kancelaria Sejmu RP, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Solaris Bus & Coach SA. Nagrodę w imieniu ATLASA odebrał Prezes Zarządu, dr Henryk Siodmok.

"Rozwiązania oferowane przez IBM, które wdrożyliśmy w ramach Grupy, umożliwią szybsze osiągnięcie synergii wewnętrznej i znaczne usprawnienie komunikacji i logistyki, czego efekty widać już teraz na poziomie zarządczym oraz na szczeblach menadżerskich i kierowniczych. Utworzona baza wiedzy umożliwia nam łatwy dostęp do informacji i kontaktu z poszczególnymi grupami projektowymi. Z rozwiązań ofertowanych przez IBM korzysta obecnie 400 naszych pracowników. Docelowo planujemy, aby do końca 2015 roku około tysiąca specjalistów z Grupy ATLAS z 2.500 osób zatrudnionych w strukturach będzie miało dostęp do danych zebranych na wspólnej platformie. Dzięki nowym narzędziom będziemy mogli jeszcze skuteczniej zarządzać zasobami ludzkimi oraz technologicznym, produktowym i usługowym zapleczem, które sprawia, że od lat zajmujemy pozycję polskiego lidera w chemii budowlanej" - tłumaczą przedstawiciele Grupy Atlas.

Źródło i zdjęcia: Atlas
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy