Protan w systemie BIM

Ocena: 0
379

Rosnące oczekiwania wobec branży budowlanej decydują o nieustannym rozwoju technik komputerowych w tej dziedzinie. Jednym z przykładów takiego rozwoju jest system Building Information Modeling (BIM).

BIM to pojęcie pod którym kryje się zarówno oprogramowanie do projektowania, jak i  wirtualny model budynku czy baza informacji o inwestycji. Innymi słowy to innowacyjna koncepcja realizacji inwestycji od projektowania po zarządzanie. Technologia zapewnia ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramach działań. "Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest systematyczne wprowadzanie wszelkich danych i odkrycie ewentualnych kolizji jeszcze na etapie projektowania. Poprawiając projekt i nanosząc nowe rozwiązania, redukuje się zarówno koszt inwestycji, jak i czas jej powstawania" - tłumaczy Michał Miąsek, Dyrektor Zarządzający Protan Polska.

BIM to idealne rozwiązanie dla architektów, konstruktorów i instalatorów

Protan jako światowy lider produkcji pokryć dachowych posiada szeroką gamę produktów, które mogą być stosowane w wielu, różnorodnych aranżacjach. W BIM dostępnych jest 13 produktów i rozwiązań od PROTAN. "BIM niedługo stanie się podstawowym narzędziem w budownictwie. Tego typu modelowanie łączy ze sobą odległe, jak dotąd, procesy projektowania i budowy" - dodaje Michał Miąsek.

BIM jest innowacyjną technologią używaną głównie przez architektów, konstruktorów i instalatorów. Co ciekawe, informacje zawarte w systemie mogą być wykorzystywane przez kierownictwo obiektów do konserwacji budynków.

Źródło: Protan

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy