Baza wiedzy on-line od Armstrong

Ocena: 0
17429

Brak możliwości bezpośrednich spotkań wymusił na wielu firmach konieczność pracy poprzez systemy i platformy on-line. Armstrong, by pomóc projektantom i ekipom montażowym, uruchomił specjalną stronę www.tech-armstrong.com.pl na której zgromadzono wszystkie pomocne materiały i podpowiedzi konieczne przy planowaniu akustyki pomieszczeń.

Kalkulator akustyczny

Znalazł się tam przede wszystkim interaktywny kalkulator opracowany przez ekspertów firmy Armstrong we współpracy z praktykami inżynierii akustycznej. Narzędzie pozwala na wykonanie obliczeń i zweryfikowanie zgodności środowiska akustycznego projektowanych wnętrz z wymaganiami normy PN-B-02151-4 "Akustyka Budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach. Część 4: Wymagania dotyczące warunków pogłosowych i zrozumiałości mowy w pomieszczeniach oraz wytyczne prowadzenia badań".

W kalkulatorze po wybraniu rodzaju funkcji pomieszczenia - np. biuro, sala wykładowa, korytarz czy pomieszczenie w obiekcie medycznym - narzędzie określa przypisane do niej wymagania normy pogłosowej operując właściwymi parametrami np. czasem pogłosu (T), wskaźnikiem zrozumiałości mowy (STI) czy chłonnością akustyczną (A) materiałów użytych do aranżacji wnętrza.

Animacje montażowe i Galeria  Projektów referencyjnych

W jednym miejscu zgromadzono także animacje instruktażowe dotyczące montażu sufitów podwieszanych. Ekipy budowalne mogą zobaczyć krok po kroku jak instalować system sufitowy: od momentu podziału pomieszczenia, poprzez montaż zawiesi i kątowników przyściennych, aż po demontaż płyt, by uzyskać dostęp do przestrzeni ponad sufitem.

Z kolei interaktywna galeria pozwala na przejrzenie dziesiątek obiektów referencyjnych zrealizowanych w Polsce - biur, hoteli, obiektów handlowych, edukacyjnych i medycznych oraz dworców i lotnisk. Użytkownik poszukujący wiedzy może filtrować prezentowane rozwiązania poprzez szczegółowe ustawienia - miasto, segment nieruchomości, strefę w budynku, rodzaj płyty sufitowej (metal, drewno, sufit mineralny) czy rodzaj profili rusztu sufitu modułowego.

Baza wiedzy i testów

Nowa interaktywna platforma wiedzy przeznaczona jest głównie dla branży wykonawców oraz doradców firm dystrybucyjnych. Zwiera ona prezentacje, pliki, opisy techniczne, wyjaśnienia zawiłości prawnych oraz bazę quizów, która z jednej strony pozwala na samodzielne sprawdzenie swojej wiedzy, a z drugiej w zabawny i prosty sposób przygotowuje użytkownika do udzielania odpowiedzi na częste pytania klientów.

"Uzupełnieniem materiałów jest oczywiście nasza wiedza, doświadczenie i możliwość rozmowy z ekspertami z firmy Armstrong. Już teraz, patrząc na zainteresowanie nową platformą, widzimy iż zmiana modelu pracy z biurowego na home office nie jest przeszkodą. Użytkownicy uzgadniając szczegóły chętniej niż do tej pory korzystają z telefonu do naszych ekspertów" - mówi architektka Anna Baczkowska, w Armstrong piastująca funkcję Menedżerki Technicznej i Ekspertki ds. akustyki pomieszczeń.

Źródło i zdjęcie: Armstrong

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy